مرجع مهندسی پزشکی ایران

بازگشت کامل شنوایی با کاشت یک گوش بیونیک

بازگشت کامل شنوایی با کاشت یک گوش بیونیک   مردی که به دلیل ابتلا به بیماری بیخ گوشی ، شنوایی یک گوش خود را ...

بازگشت کامل شنوایی با کاشت یک گوش بیونیک

 

مردی که به دلیل ابتلا به بیماری بیخ گوشی ، شنوایی یک گوش خود را به طور کامل از دست داده بود ، توانست با استفاده از فناوری شنوایی اش را بازیابد.


به گزارش خبرگزاری مهر، "آلاستایر وایت" در سال 2006 شنوایی یک گوش خود را به دلیل ابتلا به بیماری از دست داد. اگرچه ناشنوایی یکی از عوارض بیماری بیخ گوشی و معمولا مقطعی است اما پزشکان به وایت گفتند او به طور دائم شنوایی اش را از دست داده است و دیگر قابل درمان نیست. 

پزشکان او را برای بهره مندی از یک ایمپلنت فناوری پیشرفته که در زیر پوست کاشته می شود مناسب دانستند.

وایت که 28 سال سن دارد ، نخستین شهروند انگلیسی است که از گوش بیونیک استفاده می کند. این گوش طی یک جراحی 90 دقیقه ای در زیر پوست او قرار گرفت ، موجب شد پس از یک ساعت شنوایی کامل خود را بازیابد.

این ابزار صدا را از سمت گوش ناشنوا دریافت می کند و آن را به سوی گوش شنوا می برد. برای نخستین بار در جهان است که این گوش بیونیک همان روزی که کاشته می شود ، فعال می شود.

وایت می گوید: از دست دادن شنوایی در یک گوش برای من شوک بزرگ بود. هیچ کس انتظار ندارد شب بخوابد و صبح ناشنوا بیدار شود.

این ابزار که "بون بریج" نام دارد از دو مولفه تشکیل شده است: یک ایمپلنت که در زیر پوست و در پشت گوش کاشته می شود و یک پردازشگر صوتی که امواج صدا را دریافت می کند.

سیگنال های صوتی از طریق پوست و پردازشگر صدا عبور کرده و توسط ایمپلنت به استخوان و گوش داخلی هدایت می شوند و به کاربر امکان می دهند تا به خوبی بشنوند.


سازندگان "بون بریج" مدعی هستند اگرچه در حال حاضر ایمپلنت های شنوایی کمتر پیچیده ای وجود دارد اما به این حساسی و اثر بخشی نیستند.

به گفته کوین گرین ، جراحی که این ایمپلنت را در گوش وایت کار گذاشته است ، وایت نخستین بیمار در جهان است که ایمپلنت شنوایی اش یک ساعت پس از جراحی فعال شده است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

 

 

کلمات کلیدی: biomedical engineering ، مهندسی پزشکی ، آشنایی با مهندسی پزشکی ، معرفی مهندسی پزشکی ، مهندسی پزشکی گرایش بالینی ، مهندسی پزشکی گرایش بیومکانیک ، مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک ، مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال (بیومواد) ، مهندسی پزشکی ایران ، مهندسی پزشکی دانشگاه پیام نور ، پایگاه آموزشی و اطلاع رسانی مهندسی پزشکی ، اخبار و تازه های مهندسی پزشکی ، مقالات مهندسی پزشکی ، آموزش مهندسی پزشکی ، دانلود کتاب های مهندسی پزشکی ، دانلود جزوه های مهندسی پزشکی ، دانلود نمونه سوالات امتحانی مهندسی پزشکی ، بیونیک ، گوش بیونیک ، شنوایی ، ایمپلنت

کد امنیتی رفرش

آشنایی با مهندسی پزشکی

آشنایی با تجهیزات پزشکی

آشنایی با تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی

اخبار و تازه‌های مهندسی پزشکی

مقالات مهندسی پزشکی

جزوات دانشگاهی و نمونه سوالات امتحانی

معرفی کتاب ، نرم افزار و سایت

ویدیو و انیمیشن آموزشی

دانلود فایل