زمان جاری : دوشنبه 29 دی 1399 - 4:49 بعد از ظهر
نام کاربری : رمز عبور : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


سلام دوست گرامی ؛
برای مشاهده انجمن با امکانات کامل ، می بايست
ثـبـت نـام کـنـیـد یا وارد شـویـد


کاربر گرامی کاربر گرامی ؛تعداد بازدید 1242
نویسنده پیام
baharsalehi آفلاین

ارسال‌ها : 315
عضویت: 8 /6 /1391
محل زندگی: اهواز
سن: 26
تشکرها : 261
تشکر شده : 684
چهره خوانی و تشخیص شخصیت افراد
چهره خوانی و تشخیص شخصیت افراد

چهره خوانی: چـهره خـوانـی به این مـعـنـا است که شما فـقــط با با نگاه کردن به صورت اشخاص ، بـه خـصـوصـیات اخلاقی و شخصیتی او پی ببرید.

چـهره خـوانـی توسـط مردم در اعصار مختلف انجام شده است و شـناخـتـن افراد تنها از روی خصوصـیات ظـاهـری آنها مسأله بسیار جالبی است ، نـکات ظـریف و دقیـق و پیچیدگی های بسیاری در علـم چـهـره خـوانـی وجـود دارد ولی ما در اینجا به بیان نکات اصلی تر و مهم تر آن بسنده می کنیم.

بشر در طول قرون متمادی سعی نموده تا با پیوند زدن خصـیصـه هـای صـورت افـراد بـه ویژگی های شخصیتی ، متوجه افکار و درون دیگران شود ، با گـذشـت سـالها علم چهره شناسی نیز گسترش یافته و به شاخه های مختلف تقسیم می شود.

نمونه هایی از علوم چهره خوانی عبارتند از: متوپوسکپی (علم پی بردن به درون آدمی از روی خطوط روی پیشانی) ، فرنولوژی (علم جمجمه خوانی و مطالعه طرز تشکیل جمجمه) ، فیزیـوگـنومی یا عـلم چـهره شـنـاسی ، موضوعی است که به آن خواهیم پرداخت ؛ این علم به ما می آموزد که چگونه از روی چهره افراد پی به شخصیت آنها ببریم.

امروزه دانشمندان به چنین علومـی ، شـبـه علـوم اطـلاق کرده و بـهای زیـادی بــه آن نمی دهند و هـمانند عـلومی مانـنـد طالع بـینی به آنها می نگرند ، یعنی علوم اثبات نشده ولی بی ضرر! با این وجود هنوز بسیاری از مردم چهره خوانی را راهی مطمئن برای قضاوت در مورد افراد می دانند.

چیزی که اهمیت دارد این اسـت کـه چـهره را بصورت کامل و دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و تا رسیدن به همه حقایق از قضاوت هـای شـتابزده اجتناب کنید ؛ زیرا اثر مثبت یک قسمت از چهره می تواند اثر منفی قسمت دیگر را خنثی نماید.بررسی فرم و شکل صورت
صورت دراز و کشیده: افرادی که دارای چنین صورتی هستند ، عموماً دارای صـبر و تحمل زیاد بوده و توانایی حل مشکلات در آنها بیشتر است ؛ جـذابـیـت و خوش ترکیب بودن افراد با چنین صورتی نشانگر این است که آنها معمولا کارهای خـود را نـیـمـه تمام رها نکرده و عادت به انجام امور بطور کامل دارند.

صورت گرد: این شکل دلالت بر امیدواری و زنده دلی و انرژی دارد و اینگونه افراد می تـوانند اتاقی دلگیر و ساکت را به بمبی از خنده و شادی تبدیل کنند.

صورت پهن: این گونه اشخاص بردبار و مهربان بوده و معمولا افراد روشنفکری می باشند.

صورت چهارگوش: این گونه اشخاص طرفدار استقلال فردی و فردگرایی اند ، آنها سخت کوشند و بـرای دسـتـیـابی بـه آرزوها تلاش می کنند ، زیرکی و فعال بودن از ویژگی های این افراد محسوب می شود.

بررسی شکل پیشانی
پیشانی صاف: کسانی که که دارای خطوط در پیشانی نیستـنـد ، افـرادی اندیشمند و همیشه در حال تفکر می باشند و در تصمیم گیری ها سریع و منطقی عمل می نمایند.

پیشانی چروکیده: وجود خطوط در سطح پیشانی نشان می دهد که ایـن افراد به سرعت هیجان زده و احساساتی شده و سریع آشفته و پریشان حال می گردند.

بررسی فرم چشم ها
رمان ها ، داستان ها و اشعار بسیار زیادی در مورد چشم و ارتباط آن با خصوصیات روحی و روانی انسان نوشته شده است ؛ چشم ها هیچ گاه دروغ نمی گویند و بیانگر احساس درونی و واقعی ما می باشند.

اضطراب: اگر بین عنبیه و پـلک پـایینی هـر دو چشم مـقداری سفیدی وجود داشت ، آن شخص انسانی مضطرب و نگران است.

تندخویی: اگر بالای عنبـیه بخشی سفید رنگ وجود داشت ، علاوه بر استرس نشانگر تندخویی و پرخاشگری در فرد است.

روان پریشی: چنـانچه دور تا دور عنبیه را سفیدی فرا گرفته باشد و چسم در وسط قرار گیرد ، نشانگر عدم تعادل و پایداری روحی و روانی فرد خواهد بود.

شادی: وجـود خـطوط کـوچـک در خـارج از چـشم ها حاکی از خنده رویی و شاد بودن فرد می باشد.

بررسی شکل ابروها
ابرو صاف: صافی و مستقیمی ابروها نشانگر اندیشه ، تفکر و ایده گرایی فرد می باشد.

ابرو کمانی: افرادی که دارای ابروهای خمیده و کمانی هسـتند ، از حـکایـت ها و داسـتـان هـای واقعی لذت می برند و افرادی مهربانند.

ابرو باریک: اینگونه افراد معمولا دارای اعتماد به نفس اندکی می باشند ؛ بخصوص اگر ابـروی آنها بجز باریکی ، بالا و گرد نیز باشد.

ابرو پیوسته: پیوستگی ابروها نشانگر این است که فرد دائماً در حال تفکر و اندیشـه بـوده و ایده های جالبی در سر دارد.

بررسی پلک ها ، پشت چشم
پشت چشم یا پلک کوچک: اگر فاصـله بـین بالای پلک و مژه کم باشد ، بیانگر اسـتقلال فرد می باشد و اینکه آن فرد حتی ممکن است بصورت ارادی خودش را به دیگران نزدیک نکند.

پشت چشم یا پلک بلند: بلند بودن پلک دلالت بر وابستگی شدید فرد به دیگران و نزدیکان دارد.

بررسی فرم بینی
بینی کوچک: گفته می شود اشـخاصی که بـیـنی کـوچـک دارنـد ، ذاتـاً افـرادی ضعیف و اغلب غیرقابل اتکاء بوده و در تصمیم هایشان استوار و ثابت قدم نمی باشند.

بینی بزرگ: بزرگی بینی نشانه ابتکار و عزم و اراده می باشد و یک شـخصـیت استوار و قـوی که اثرش را در همه جا برجای خواهد گذاشت.

بینی تیز: تیز بودن نوک بینی نشانگر این است که فرد خود را مقید به رعـایـت آداب و رسـوم ندانسته و با اطرافیان به راحتی برخورد می کند ؛ ایـن گونه افراد خـود را بـاور داشـتـه و بی باکانه و متهورانه خود را به دیگران نزدیک می کنند.

بینی عقابی: خودخواهی ، دودلی و حساس بودن از جمله ویژگی های کسانی است که دارای چنین بینی می باشند.

بررسی فرم گوش ها
گوش کوچک: کوچکی گوش نشانه تزلزل و احساس نا امنـی در افـراد اسـت ، هر چند این گونه افراد می دانند که چه می خواهند و معمولا سختکوش و کاری هستند.

گوش بزرگ و دراز: این قبیل افراد معمـولا انـعـطاف پـذیـر نـبـوده و به سـختی آرام و بی خیال می شوند.

گوش پرمو: افرادی که دارای گوش هایی پرمو هـستند ، مـعـمـولا وسـواسـی و نـکـته بین بوده و وقت زیادی را برای چیزهای بی اهمیت تلف می کنند.

بررسی فرم گونه ها
گونه برجسته: برجسـتـگی گـونه نشـانگر قـدرت ، انـرژی و اعـتماد بنفس است و کسانی که دارای گـونه بـرجسته اند ، تمایل بیشتری برای پذیرفتن اشتباهات دیگران دارند.

گونه گود: علاوه بر جذابیت و زیبایی دلیلی بر خوش مشربی و سازگاری فرد می باشد.

بررسی فرم چانه و فک
فک چهارگوش: افـراد با فـک چـهار گـوش ، انـسان های تـسخیر ناپذیر و سرکش می باشند و توانایی تبدیل رویاهایشان به واقعیت را دارند.

چانه برآمده: اینگونه افراد ، اشـخاصی خودستـا بوده و تصـور می کنند هیچ چیزی جز خود آنها اهمیت ندارد و جز خودشان حرف کس دیگری را قبول نداشته و خود را عقل کل می دانند.

بررسی فرم لب ها
لب قلوه ای: لب های قلوه ای علاوه بر زیباتر نمودن صورت ، نشانه بخشش و گشاده دستی می باشد و معمولا اینگونه افراد تمایل دارند در مورد خودشان صحبت و گفتگو کنند.

لب نازک: نازک بودن لب بیانگر خویشتن گرایی ذاتی در اشخاص است و این افراد به نسبت دیگران احساسات کمتری از خود نشان می دهند.

لب بالایی نازک و لب پایینی قلوه ای: نشانه این است که فردی متـقـاعد کنـنـده و مـجاب کننده می باشد.امضا :
در نبرد بین انسان های سخت و روزهای سخت
این انسان های سخت هستند که می مانند
نه روزهای سخت.
یکشنبه 06 بهمن 1392 - 10:51
ارسال پیام خصوصی نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 6 کاربر از baharsalehi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: admin & mahsaaa & shakib & entezar & endromeda & arella &
entezar آفلاین
ارسال‌ها : 6
عضویت: 11 /1 /1393
تشکرها : 19
تشکر شده : 4

پاسخ : 1 RE چهره خوانی و تشخیص شخصیت افراد
منبعشا میشه لطف کنید بگید

جمعه 31 مرداد 1393 - 09:47
ارسال پیام خصوصی نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
nasimpan77 آفلاین
ارسال‌ها : 31
عضویت: 3 /4 /1399

پاسخ : 2 RE چهره خوانی و تشخیص شخصیت افراد
سلام دوستان این مطلب خیلی عالی بود
بتون پیشنهاد می کنم برای شخصیت شناسی افراد حتما مقاله اینیاگرام چیست رو بخونید و به راحتی با شخصیت های مختلف افراد آشنا بشید این اینیاگرام 9 تیپ شخصیتی داره که تیپ شخصیتی 7 رو حتما مطالعه کنید تا چیز هایی رو در رابطه با شخصیت شناسی بفهمید که تا به حال ندیده باشید

سه شنبه 25 شهریور 1399 - 12:24
ارسال پیام خصوصی نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش (تازه سازی) صفحه نیست ، برای این کار روی تازه سازی پاسخ ها کلیک نمایید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | چهره خوانی و تشخیص شخصیت افراد | پیوند سایتی RSS | بازگشت به بالا